SFML Lisans Bilgileri

SFML, tüm amaçlar için özgürce kullanılabilir, ticari olup olmaması veya özgür bir uygulama olup olmaması fark etmez. Böylece SFML'yi projelerinizde hiçbir kısıtlama olmadan kullanabilirsiniz.

SFML kaynak kodları zlib/libpng lisansı ile sunulmaktadır:

SFML - Copyright (c) 2007-2011 Laurent Gomila
This software is provided 'as-is', without any express or implied warranty. In no event will the authors be held liable for any damages arising from the use of this software. 
Permission is granted to anyone to use this software for any purpose, including commercial applications, and to alter it and redistribute it freely, subject to the following restrictions:
  1. The origin of this software must not be misrepresented; you must not claim that you wrote the original software. If you use this software in a product, an acknowledgment in the product documentation would be appreciated but is not required.
  2. Altered source versions must be plainly marked as such, and must not be misrepresented as being the original software.
  3. This notice may not be removed or altered from any source distribution.

zlib/libpng lisansı kısaca şu ilkelere dayanır:

Yazılım hiçbir garanti olmadan, olduğu gibi sunulur. Geliştiricileri yazılımın kullanımından kaynaklanan olası zararlardan dolayı sorumlu tutulamaz.

Yazılım isteyen herkesçe ticari uygulamalar da dahil olmak üzere istenilen her amaç için özgürce kullanılabilir, değiştirilebilir ve yeniden dağıtılabilir. Uyulması gereken şarlar şunlardır:
  1. Yazılımın kökeni değiştirilmemelidir. Özgün yazılımın sizin tarafınızdan yazıldığını iddia edemezsiniz. Eğer bu yazılımı bir üründe kullanırsanız, ürünün belgelendirmesinde bir bildirim takdir edilesidir ama şart değildir. 
  2. Özgün yazılımdan türetilmiş yeni ürünler asla özgünmüş gibi sunulamaz.
  3. Lisans bilgisi kaynak dağıtımdan çıkartılamaz veya değiştirilemez.Kaynaklar:

Yorumlar